V nedeljo, 4. maja 2008, smo studenški gasilci praznovali praznik Sv. Florjana, zavetnika gasilcev. Že ob 8. uri smo se zbrali v cerkvi Sv. Jožefa na Studencih, kjer je v spomin na vse umrle studenške gasilce in v čast našemu zavetniku Sv. Florjanu daroval sv. mašo studenški župnik, g. dr. Škafar. Maše se je udeležila delegacija našega društva. Ob tej priložnosti je g. župnik posvetil tudi nov kip Sv. Florjana, ki bo v bodoče krasil dvorano gasilskega doma na Studencih. Pod kipom Sv. Florjana pa bomo uredili napis, ki nas bo spominjal na naše umrle gasilce. Po maši nas je počastil g. župnik s pijačo in prigrizkom in se nam še enkrat iskreno zahvalil za naše humano delo v korist vsem krajanom na Studencih.
Naše druženje ob praznovanju Sv. Florjana pa smo gasilci in prijatelji našega društva nadaljevali na dvorišču gasilskega doma.