Velika pridobitev za operativno enoto našega društva je prestop šestih mladincev letnika 2007 v pripravniške vrste. Vsake toliko prestopi v pripravniške vrste kak mladinec, a tokrat nam je uspelo vzgojiti uspešno generacijo, ki je v svoji karieri od že pionirskih vrst bila zelo uspešna na tekmovalnem področju, v zadnjem obdobju pa tudi na različnih akcijah članstva. Ekipa, ki jo sestavljajo Tjaš Pintarič, Alex Prosenjak, Vid Plej, Florjan Klemenčič, Miha Ličen in Maksim Strelec je skupaj obiskovala tudi OŠ Janka Padežnika in tudi vodstvu šole ter učiteljem gre zahvala za veliko razumevanje in podporo pri vzgoji teh fantov. Vzgoja lastne mladine, ki bo nekoč postala del operativnega članstva je prioriteta vodstva našega društva in delamo na tem, da bodo sledile naslednje generacije. V časih “sodobnega” prostovoljstva, ko nam vsem zaradi vsiljenega ritma življenja v družbi primankuje časa je vsak član v naših vrstah dobrodošel.